CO JE NEMOC?

Chřipka, zánět, deprese nebo narušení rovnováhy? Mohou za nemoc pouze viry, bakterie, prochlazení nebo přetížení? Nebo se jedná o něco energetického a nehmotného?

Vyléčí nás pouze odstranění příznaků nemoci nebo je třeba zjistit skutečnou příčinu onemocnění? Proč se vám nedaří odstranit některé nemoci, proč se  stále vrací?

Nemoc je cesta, má každému z nás ukázat, co je potřeba u sebe změnit, v prvé řadě myšlení a způsob životního stylu.

Hledáním skutečných příčin onemocnění se již zabývají mnozí klasičtí lékaři po celém světě. Člověk žil v minulosti v přírodě a je nadále její součástí. V přírodě lidé hledali příčiny svých bolestí i zdroje uzdravování. Vývojem jsme se ale od přírody vzdálili. Dnešní medicína ve většině případů neřeší příčiny nemocí, pouze zmírňuje naše trápení mastičkami a pilulkami. 

Důvody onemocnění hledame pouze v fyzickém těle nebo v jeho okolí, přitom se ta příčina nachází i v psychice každého z nás. Teprve lékař, který nedá okamžitě lék, ale probere vaše starosti a trápení, najde příčiny vašich nemocí.

Jsme tedy závisláci na farmaceutickém průmyslu? Nebo začneme hledat a myslet jinak.

Nemoc je jakýmsi výsledkem našich myšlenek a činů. Negativní emoce a myšlenky způsobují nemoci. Určitý orgán nebo ústrojí organizmu plní nejen specifickou fyziologickou funkci, ale nese také emocionální zátěž.

Neudržujte dohodu s nemocí. Chorobu v těle drží myšlenka, její sledování a pozornost, kterou jí věnujeme. Tím se udržuje při životě. Zlomit něco ve své psychice a přiznat svůj problém chce také odvahu. Zbavte se škodlivých myšlenek a udělejte prostor novým, hezčím a příjemnějším.

Článek byl publikován v ŽIVOTNÍ STYL A PŘÍSTUP K SOBĚ.

Comments are closed.